>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

aktuální průjezdy
25.07.2011

Aktuální průjezdnost silnic na Frýdlantsku

Po dohodě se statikem je možné s okamžitou platností vpustit přes provizorně opravenou nábřežní zeď v Raspenavě (Fučíkova ul.) autobusovou dopravu. Bohužel provizorní most v Raspenavě zůstane dočasně uzavřen. Další neprůjezdné úseky jsou už jen (stále zaplavené komunikace):
Silnice 0353 v úseku Boleslav - Černousy
Silnice 0353 v úseku Černousy - Ves
Obec Višňová je přístupná ze všech směrů.
Veškeré informace o uzavírkách jsou na přiloženém obrázku.
Zdroj: KSS LK, 23. 7. 2011

 
uzavírka, autor: google.cz
23.07.2011

Objížďka Frýdlant - Raspenava

Ve dnech 22. července 2011 až 22. srpna 2011 bude uzavřena silnice č. II/290 v místě podjezdu železniční trati v Raspenavě. Autobusové linky mezi Frýdlantem a Hejnicemi budou vedeny po objízdné trase z autobusového nádraží Frýdlant ul. Fűgnerovou, u nemocnice vpravo po sil. II/291 ul. Novoměstskou a před Krásným Lesem vpravo po sil. III/2909 do Raspenavy. Zpět po stejné trase.
Zastávka Frýdlant,Bělíkova bude po dobu uzavírky nahrazena zastávkou Frýdlant,nemocnice, zastávky Frýdlant,pod zámkem; Frýdlant,u Koruny a Raspenava, v aleji nebudou obsluhovány. Cestujícím se omlouváme a děkujeme za pochopení.

ČSAD Liberec,a.s

 
Raspenava
23.07.2011

Raspenava opět průjezdná

Aktuální situace na silnicích Frýdlantska:
1. Silnice III/0353 v úseku Víska - Višňová
2. Obě silnice Višňová - Předlánce
3. Silnice II/290 Raspenava Fučíkova ulice - obousměrné zprůjezdnění pouze pro osobní vozidla (včera v odpoledních hodinách se provedla provizorní oprava podemleté nábřežní zdi). Dnes se bude pokračovat se sanací u provizorního mostu. Ikdyž voda pomalu opadává a některé silnice jsou již průjezdné se zvýšenou opatrností, přesto doporučujeme do uvedených lokalit zbytečně nevjíždět.
Zdroj: KSS LK, 22. 7. 2011

 
Spadlá zeď
23.07.2011

Upozornění - spadlá zeď u silnice

V čtvrtek 21. července 2011 se v nočních hodinách vlivem silného deště a podmáčené zeminy sesula část zdi na silnici naproti restauraci Zelený Strom. Průjezd přes silnici je provizorně zabezpečen.

 
bus
22.07.2011

Omezení linkové autobusové dopravy kvůli záplavám na Frýdlantsku

540 220 Frýdlant – Raspenava – Hejnice – Nové Město p.Smrkem, 540250 Frýdlant - Raspenava – Hejnice - Bílý Potok p.Smrkem, 540 255 Frýdlant - Hejnice - Bílý Potok p.Smrkem – Smědava. Autobusy jsou v úseku Frýdlant – Raspenava vedeny po objízdné trase po silnici II/291 (Novoměstská) přes Ludvíkov p.Smrkem a Nové Město p. Smrkem do Raspenavy k čerpací stanici (ulice Luhová) a dále po své trase do Hejnic. Zastávky Frýdlant,pod zámkem až Raspenava, u mostu nejsou obsluhovány.
540 230 Frýdlant – Višňová – Andělka: Provoz linky je omezen, přesné informace toho času nejsou k dispozici.

ZDROJ: KORID LK dne 22.7.2011

 
rain, autor: google.cz
22.07.2011

Stav ohrožení je na šesti místech, předpověď není dobrá

Třetí povodňový stupeň platil v pátek v 9:30 podle informací Českého hydrometeorologického ústavu ve Frýdlantském výběžku na řece Smědé v Předlánce, na Řasnici ve Frýdlantu a nově také řeka Jizera
Zatímco běžně tu Řasnice má jen kolem 40 centimetrů vody, o půl sedmé ráno se hladina vyšplhala o více než metr - na 144 cm. Smědá už je na 281 centimetrech, za poslední hodiny ovšem hladina o centimetr poklesla. Z hydrologické předpovědi vyplývá, že situace na Moravě a Smědé bude v dalších hodinách nejdramatičtější.

Příliš dobrá není ani předpověď počasí: V pátek bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Na severu a severovýchodě zpočátku déšť trvalejší.

Vzhledem k očekávaným srážkám, které opět postihnou zejména Liberecko, předpokládají meteorologové i nadále vzestupy vodních hladin zejména na Smědé, rychle stoupat bude i horní tok Jizery.
Policie kvůli vodě už ve čtvrtek uzavřela některé silnice v Libereckém kraji. A například také most v Raspenavě u obecního úřadu, kde hrozí, že ho voda podemele.
"Týká se to zejména silnice třetí třídy 353 a 358 z Višňové a dále pak železniční stanice směr Černousy. Zakázaný je rovněž průjezd silnice vedoucí z Frýdlantu do Raspenavy," uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.
Neprůjezdná je také raspenavská Fučíkova ulice, kde Smědá podemlela břeh. Do Hejnic se tak dá dostat jen přes Frýdlant a Nové Město pod Smrkem. Podemletá je ale podle informací z policie i hlavní silnice 13 na Frýdlant za Albrechticemi. Zaplavené jsou ulice Tovární, Hejnická a V Údolí ve Frýdlantu.

ZDROJ: aktuálně.cz

 
Uzavírky LK
22.07.2011

Aktuální uzavírky a objízdné trasy

V tabulce naleznete aktuální přehled zaplavených komunikací a dopravní omezení silnic II. a III. silnic v důsledku současných povodní pro Liberecký kraj. Nejhorší situace je v současné době Raspenavě, kde bylo nutné uzavřít silnici II/290 na 2 místech. Doporučujeme řidičům a turistům do této lokality (Raspenava a Bílý Potok) vůbec nevjíždět.
Zdroj - KSS LK

 
upozornění, autor: google.cz
21.07.2011

Výstraha - Povodňové ohrožení (extrémní stupeň nebezpečí)

Aktuální hydrologická předpověď pro kraje: Karlovarský, Plzeňský, Liberecký, Ústecký, Středočeský, Praha, Jihočeský.
Meteorologická situace a vývoj:
Do dnešního rána spadlo od včerejšího odpoledne nejvíce srážek v povodích horní Berounky a na Liberecku (až 90 mm). V západní polovině Čech napršelo od 30 do 60 mm. Na ostatním území byly srážky již převážně do 30 mm.

Hydrologická situace:
V důsledky spadlých srážek během noci rychle vystoupily hladiny zejména v povodí Berounky (Klabava, Litavka), Skalice, Smědé a Mandavy. 3.SPA byl překročen na Smědé v Předláncích (aktuálně kulminuje), Mandava ve Varnsdorfu(aktuálně již na poklesu při 1. SPA), Skalice v Zadním Poříčí(aktuálně kulminuje), Klabava v Hrádku u Rokycan (již na poklesu při 2. SPA)
V současné době je již většina horních toků zasažených srážkovou činnosti na poklesu, či aktuálně kulminují. Vzestupy jsou v důsledku dotoku povodňové vlny na středních a dolních tratích.

Profily s dosaženým 2. a 3. SPA (Čtvrtek 21.07.2011, 07.00 hod.):
Skalice - Zadní Poříčí - 3. SPA
Smědá - Předlánce - 3. SPA
Úslava - Koterov - 2. SPA
Klabava - Hrádek - 2. SPA
Litavka - Beroun - 2. SPA
Smědá - Bílý Potok - 2. SPA

Předpokládaný vývoj:
Vzhledm k předpokladu ustávání srážek ve středních a západních Čechách očekáváme i nadále poklesy na tocích v povodí horní Berounky a přesun zvýšeních hladin do středních a dolních úseků. Na Liberecku během příštích hodin se očekávají další srážky (dopoledne 20 až 40 mm, ojediněle až 50mm), v důsledku čehož budou hladiny po přechodné stagnaci dále mírně stoupat.

Zdroj: ČHMÚ

 
2.letní KRAV MAGA Kemp
19.07.2011

2. letní Krav Maga kemp

Krav Maga kemp 2011 :: Antiterror training se bude konat 24. - 28.srpna 2011 v Lázních Libverda.
Letní kemp je určen pro členy Krav Maga IKMF i pro veřejnost. Již tradičně budou, pod dohledem řady instruktorů, probrány techniky Krav Maga a navíc i boj se zbraněma v uzavřených prostorech (CQB).
Náplň kempu jsou základní útoky, obrany proti neozbrojeným útokům, základy boje s více útočníky, útoky, obrany a hrozby s nožem, použití běžných přemětů k sebeobraně, boj nože proti noži, základní obrany proti střelné zbrani a boj v reálném prostředí.
Více info na: facebook a nebo na plakátu či na www.kravmagaliberec.com

 
Krav maga kemp 2011
11.07.2011

1. letní KRAV MAGA KEMP v Lázních Libverda

Krav Maga (z hebrejštiny boj zblízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil (IDF), izraelské policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav Maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt. Krav Maga je moderní, praktickou, prověřenou soustavou sebeobraných technik, pečlivě koncipovaných tak, aby odpovídaly podmínkám současného, rychle se měnícího světa. Vyznačuje se dosažením relativně vysokého stupně dovedností v poměrně krátkém čase. Celý systém je zpracován do tří proudů - pro užití v ozbrojených silách, policejními složkami a v civilní sféře.
Jelikož Krav Maga není bojový sport, nejsou zde žádné soutěže. Jedná se tedy o velmi razantní a efektivní sebeobranu, ve které jedinou výhrou je to, že se vždy vrátíte ve zdraví domů.
Je zde kladen značný důraz na prevenci, taktiku a drilování nejrůznějších modelových situací. Po zvládnutí potřebných technik se trénuje pod stresem, který do jisté míry simuluje reálnou situaci. Více podrobných informací v letáku.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 141 142 143 144 145 146 [...] 160 [...] 180 [...] 199 starší

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (319)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load