>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

Plakát dřevosochání
14.05.2009

LIBVERDSKÉ SOCHÁNÍ

V termínu od 25. do 29. května 2009 se v naší obci uskuteční setkání sochařů a řezbářů z ČR za účelem vytvoření pěti dřevěných soch, které se posléze stanou dominantami turistických vyhlídek nad Libverdou. Dřevosochařské sympozium bude probíhat pod širým nebem u Obřího sudu, ateliér bude veřejnosti přístupný od 10 do 18 h. V pátek 29. května 2009 bude sympozium zakončeno od 17 h. vernisáží a následně od 18 h. posezením s hudbou na terase u Obřího sudu.

 
Čarodějnice Libverda 2009
30.04.2009

Velký slet čarodějnic a jiných strašidelných pohádkových bytostí do Libverdy

Obecní úřad Lázně Libverda, sbor dobrovolných hasičů mateřská škola srdečně zvou na tradiční "Velký slet čarodějnic a jiných strašidelných pohádkových bytostí" do Libverdy.

Začínáme v 17.30 hod. lampiónovým průvodem od mateřské školy k místnímu fotbalovému hřišti. Zváni jsou nejen všechny čarodějnice, čarodějové, ale i strašidla a jiné příšerky :-)

Čeká vás bohatý program nejen pro děti ale i dospělé:
promenáda čarodějnic, soutěže pro děti, dospělé i páry, předání cen, pohádka, aerobic, pálení vatry, opékání buřtů, perníková chaloupka, jízda v kočáře, islandští koně a na závěr ohňostroj.

K poslechu a dobré náladě hraje skupina PAKáž,
o něco dobrého k snědku a pití se postará pan Sirůček.

Programu se také zúčastní zástupci našich partnerů a hosté z Polska.

 
Smědava
29.04.2009

Silnice kolem přehrady Souš se otevře v pravé poledne

Krajský úřad Libereckého kraje, Povodí Labe, a.s, Policie České republiky a Krajská správa silnic Libereckého kraje rozhodly o otevření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava.Podle ředitele Povodí Labe s.p., závod Jablonec nad Nisou, Jaroslava Jarouška se průjezd oficiálně otevře 29. DUBNA ve 12 HODIN.

„Naplnily se podmínky stále platného rozhodnutí o ochranném pásmu vodního zdroje Souš, vydaného Okresním úřadem v Jablonci nad Nisou dne 3.11.1999 pro otevření silnice II/290 Souš-Smědava.,“ uvedl mluvčí LK Jiří Langer.

„Včera bylo od chaty na Smědavě v lese ještě cca 30 cm sněhu a jeden úsek cca 350 m byl nesjízdný. Dnes ale stroje Krajské správy silnic LK silnici protáhly, takže je průjezdná. Nyní se pracuje na odstraňování značek zakazujících vjezd,“ doplnil.

Vloni byla silnice zprovozněna 1. května 2008.

(http://www.kraj-lbc.cz)

 
Czech Tourism logo
27.04.2009

Domácí cestovní ruch hledá své logo, svůj slogan a svého maskota

Navrhovat nejhezčí logo, zvukomalebný slogan a nejsympatičtějšího maskota může každý v soutěži, kterou vyhlásila agentura CzechTourism. Jedná se o součást realizace projektu „Marketingové aktivity k zvýšení povědomí o domácím cestovním ruchu“, jehož cílem je podpořit trávení volného času v naší republice.

Návrhy lze podávat do 19. června 2009.
Tři vyhodnocené návrhy v každé kategorii získají finanční odměnu.

CzechTourism očekává, že soutěž zaujme každého, v jehož srdci je místo pro cestování po tuzemsku, ale především grafiky a studenty grafických škol či reklamní textaře. „Velká očekávání máme od návrhů maskota, který by se měl stát ikonou domácího cestování, měl by se stát průvodcem po zajímavostech, měl by být milý a sympatický většině našich obyvatel“, vysvětluje Petr Kratochvíl, odborný garant projektu.

Podrobné podmínky soutěže jsou k dispozici na
http://www.czechtourism.cz/?menu=3&mitem=024&show=063

Projekt „Marketingové aktivity ke zvýšení povědomí o domácím cestovním ruchu“ je spolufinancován z prostředků Evropské unie v rámci Integrovaného operačního programu.

Více informací:
Ing. Petr Kratochvíl, odborný garant projektu, ČCCR - CzechTourism
tel.: 221580407, e-mail: kratochvil@czechtourism.cz


 
Znak obce
22.04.2009

Veřejné zasedání Zastupitelstva obce Lázně Libverda

Zastupitelstvo obce Lázně Libverda Vás srdečně zve na své 19. veřejné zasedání, které se koná v úterý 28. dubna 2009 od 17 hodin v zasedací místnosti Informačního centra. Program zasedání najdete v sekci úřední deska.

 
Cvičení pro ženy
21.04.2009

Akce zdarma - cvičení pro ženy

Aneb hned se cítím lépe!

Lázně Libverda a.s. srdečně zvou dívky a ženy všech věkových kategorií v sobotu 25.4.2009 na cvičení pro ženy. Přijďte v 10.00 - 11.00 a v 16.00 - 17.00 hodin.
Čeká na vás posilovací, protahovací a kompenzační cvičení, které je vhodné pro všechny věkové kategorie i ženy, které kouzlo pohybu teprve objevují!

Hlaste se prosím na zákaznickém servisu na Novém domě nebo na recepci.
Za hezkého počasí se bude akce konat venku!

Více informací v sekci Akce nebo Michala Švorcová, tel. 482 368 400.

 
Variace pocitů
17.04.2009

VARIACE POCITŮ

SDRUŽENÍ ARTEFAKTUM. CZ a OBEC LÁZNĚ LIBVERDA
Vás zvou na zahajovací výstavu společného projektu PORTRÉTY.

- V A R I A C E P O C I T Ů -
ateliér HELAZ, fotoobrazy
LUDMILA MENŠÍKOVÁ, keramika

23.4. - 30.6.2009
GALERIE vedle Infocentra obce Lázně Libverda

Vernisáž výstavy: 23.4.2009 v 17 hodin.

 
Čmelák - brigáda
16.04.2009

Staňte se street fundraisery ...

ČMELÁK - společnost přátel přírody - touto cestou oslovuje všechny zájemce na pozici street fundraiserů formou brigády. O co vlastně jde?
Vaše pracovní činnost by spočívala v oslovování potenciálních dárců, informování o činnosti sdružení, jedná se o práci v Liberci, Jablonci n. N., Praze, na festivalech, akcích pro veřejnost, ...

Očekáváme:
• zájem o ekologii
• dobré komunikační schopnosti
• věk nad 16 let
• samostatnost
• aktivní přístup
• schopnost práce v týmu
• odolnost vůči stresu

Nabízíme:
plat 80 - ;120 Kč/hodinu, zajímavou brigádu v neziskové organizaci, práci květen - ;září 2009 (není nutné vzít celý termín, možnost postupu na pozici vedoucího týmu.

V případě zájmu nás kontaktujte na emailu kampan@cmelak.cz
nebo tel. 774 607 523, více o naší činnosti na www.cmelak.cz

Těšíme se na spolupráci!

 
ŠIKULKY 2009 - rozšíření programu
14.04.2009

Rozšíření odpoledního programu pro děti od 4 - ; 9 let

Centrum Mateřídouška Hejnice zve všechny děti 6-9 let každé úterý a děti 4-6 let každou středu od 15 do 16 hodin na rozšířený program ŠIKULEK.

Smyslem tohoto programu je vést děti k různorodým činnostem a rozvíjet tak jejich schopnosti v různých oblastech. Témata se budou střídat předem určeného plánu. Na tyto hodiny mohou přijít děti s rodiči, ale i bez nich.

Informace a přihlášky:
Pavla Petrnoušková tel.: 776 665 336,
e-mail.:pavla.petrnouskova@email.cz,
nebo přímo v centru u provozní centra Jiřinky Šikolové.

 
Mateřídouška má narozeniny
09.04.2009

Oslava šestých narozenin ...

6. dubna 2009 se v prostorách Centra Mateřídouška, o. s. (CM) uskutečnil Den otevřených dveří u příležitosti oslav 6. výročí založení sdružení. Na rozdíl od minulých let, kdy se výročí slavilo pouze se zástupci organizací, sponzory a členy, jsme se letos rozhodli pro změnu. Zpřístupnili jsme prostory centra po celý den i klientům a široké veřejnosti.

Program byl obohacen prezentací organizace, prohlédnutím kronik a ukázkou všedního dne v Mateřídoušce. Během dne nás navštívila spousta klientů, členů a významných osob, jako například projektová manažerka a ředitel Nadace Euronisa, starosta a místostarosta Hejnic, starosta Bílého Potoka, zástupkyně firmy Liftec, s.r.o., zástupkyně infocentra z Lázní Libverda, zástupkyně neziskových organizací, místní podnikatelé a spřízněné duše Mateřídoušky. Společně jsme si povídali a předávali cenné zkušenosti. Nechyběla ani slavnostní tabule, kterou každoročně připravují převážně maminky a sponzoři, kterým ještě jednou touto formou děkujeme. Každý návštěvník odcházel s dárkem a pocitem hezky prožitého dne v příjemné společnosti. Nechybělo ani dětské šampaňské a tradiční dort s logem Mateřídoušky, na kterém si pochutnali i ti nejmenší. Setkání bylo inspirativní ve všech směrech a přineslo nové impulsy a tolik potřebnou zpětnou vazbu pro další práci.

Chtěla bych touto formou poděkovat všem, co se na přípravách podíleli. Pokaždé, když přiloží k dílu ruce více lidí, je výsledek bezkonkurenčně nejlepší.

Pavla Petrnoušková, vedoucí centra

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 181 182 183 184 185 186 [...] 200 [...] 212 starší

Vyhledávání

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load