>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Aktuality

vánoční girlanda
24.10.2009

Soutěž o nejkrásnější vánoční ozdobu

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlašuje 4. ročník soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu pod názvem: "Výroba vánoční girlandy". Soutěž je určena pro děti ve věku 2- 15 let. Termín uzávěrky je 26. listopad 2009. Své výtvory můžete odevzdávat v kanceláři Obecního úřadu Lázně Libverda do stanoveného termínu. Ty budou vyhodnoceny zvláštní porotou, tři nejlepší odměněny cenami, které budou slavnostně předány na akci "Rozsvěcení Vánočního stromu" dne 27.11.2009. Každý Váš výrobek ozdobí vánoční strom v Informačním centru Lázně Libverda čp. 17 v kulturním sále.
Na Vaše nápady se těší Mikuláš se svým doprovodem.

 
popadané větve
21.10.2009

Odklízení větví pokračuje v plném proudu

Tak jako v ostatních postižených městech a obcích, tak i v Libverdě stále probíhá odstraňování následků z minulého týdne, kdy nás zasáhla nečekaná sněhová přeháňka, která po sobě zanechala nemalou spoušť.
Stromy, jež se do té doby nestačily zbavit podzimního listí, okusily krutý počátek zimy, bohužel musíme říci, že ne všechny to ustály. Spousta z nich se bude muset v budoucnu pokácet.
V současné době můžete slyšet neustávájící hluk motorových pil a to právě kvůli tomu, že se naplno pracuje na likvidaci popadaných větví. Nadále však varujeme, dávejte si pozor, pokud procházíte pod stromy, které byly poničeny, stále hrozí nebezpečí padajících větví.

 
obr Smedava
19.10.2009

Zahájení provozu autobusové otočky na Smědavě

V úterý 20. října 2009 bude zahájen provoz dlouho postrádané autobusové otočky před horskou chatou na Smědavě.
Otočka byla vybudována v průběhu měsíce září Lesy ČR, s. p. ve spolupráci s Libereckým krajem. Je tak zajištěn dostatečný parkovací prostor a bezpečná doprava turistů, lyžařů a cyklistů na jednu z hlavních turistických křižovatek v Jizerských horách. Významné je i využití prostoru pro případné přistání vrtulníku v rámci zabezpečení záchranného systému na horách.

 
smědava
18.10.2009

Uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava

Krajský úřad Libereckého kraje, Povodí Labe, a.s, Policie České republiky a Krajská správa silnic Libereckého kraje rozhodly o uzavření provozu na silnici II/290 Souš - ; Smědava.
„Stalo se tak na základě informací meteorologů, že teplota měřená na meteostanici Souš tři dny po sobě klesla pod bod mrazu. Dáváme pokyn Krajské správě silnic Libereckého kraje, aby instalovala značky zákazu vjezdu, a silnice se až do odvolání oficiálně uzavírá dnes o půlnoci,“ informoval Jaroslav Svoboda z Odboru životního prostředí a zemědělství KÚLK.
„Naplnily se podmínky stále platného rozhodnutí o ochranném pásmu vodního zdroje Souš, vydaného Okresním úřadem v Jablonci nad Nisou dne 3.11.1999 pro uzavření silnice II/290 Souš-Smědava. Letos se silnice vpodstatě uzavřela sama, neboť napadlo 65 cm sněhu,“ doplnil mluvčí LK Jiří Langer s tím, že o znovuzprovoznění budou obce a občané včas informováni.
Silnice vloni byla uzavřena 18. 11. 2008 a otevřena 29. 4. 2009, předloni ovšem již 23. října 2007 a opět otevřena 1. května 2008.

 
16.10.2009

Přeložení semináře na 23.10.2009

Seminář - Technické stavby na Frýdlantsku
Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Motorářskou strojírnou Šercl Tuning v Bílém Potoce pod Smrkem pořádá v rámci cyklu "Industriální podzim" pracovní seminář na téma - Technické stavby na Frýdlantsku v pátek dne 23. října 2009 od 13:00 hodin. Seminář se koná v někdejší textilní továrně f. Karl Bienert jun. (bývalá Mykana) v Bílém Potoce pod Smrkem 295. V rámci semináře bude možná prohlídka areálu továrny s funkčním parním kotlem a řadou dalších dochovaných zařízení. Přesný program bude upřesněn na www.npu.cz a www.mesto-frydlant.cz. Všichni zájemci o problematiku technických památek jsou srdečně zváni.

 
Padající větve
15.10.2009

Stromy se klátí pod tíhou mokrého sněhu

Těžký mokrý sníh komplikuje situaci nejenom na vozovkách, ale i v případě lámajících se stromů, které jsou plné listí a spolu s těžkým sněhem padají. Ochromeny jsou také železniční tratě a dodávky elektrického proudu.
Ani Libverda není výjimkou - ; kolem desáté hodiny byl na určitou dobu vypnut proud. Nějakou dobu také nefungovaly ani telefonní linky. Na pomoc dokonce museli vyjet i naši hasiči, aby odstranili spadlé větve např. za Infocentrem, dále pak také v blízkosti kotelny a Labské, které ohrožovali jak pěší tak i projíždějící automobily.

 
parní kotel- texitlka BP
05.10.2009

Seminář - Technické stavby na Frýdlantsku

Národní památkový ústav územní odborné pracoviště v Liberci ve spolupráci s Motorářskou strojírnou Šercl Tuning v Bílém Potoce pod Smrkem pořádá v rámci cyklu "Industriální podzim" pracovní seminář na téma - Technické stavby na Frýdlantsku v pátek dne 16. října 2009 od 13:00 hodin. Seminář se koná v někdejší textilní továrně f. Karl Bienert jun. (bývalá Mykana) v Bílém Potoce pod Smrkem 295.
V rámci semináře bude možná prohlídka areálu továrny s funkčním parním kotlem a řadou dalších dochovaných zařízení. Přesný program bude upřesněn na www.npu.cz a www.mesto-frydlant.cz.
Všichni zájemci o problematiku technických památek jsou srdečně zváni.

 
Bazén NMPS slevy VZP
04.10.2009

Plavecký bazén v Novém Městě p. S. nabízí výhody

Obyvatelé Frýdlantského výběžku mohou zlepšovat kondici a posilovat zdraví ve Sportovním a relaxačním centru v Novém Městě pod Smrkem. V období od 1. října do konce roku mají výraznou slevu ze vstupného. VZP podpořila program nazvaný „Plaveme, cvičíme a rehabilitujeme“. Všichni návštěvníci pojištění ve VZP v posledním čtvrtletí roku obdrží přibližně padesátiprocentní slevu ze vstupu do bazénu a sauny. Po předložení průkazu pojištěnce děti zaplatí za dvouhodinový pobyt v bazénu jen 20 Kč a dospělí 40 Kč. Saunu lze rovněž navštěvovat za poloviční vstupné, tedy za 40Kč. Členové Klubu pevného zdraví VZP získají další slevu ve výši 5 Kč.

 
běh parkem
23.09.2009

Běh lázeňským parkem

Tělovýchovná jednota SOKOL LÁZNĚ LIBVERDA pořádá v rámci oslav 60 let od založení tělovýchovné jednoty 49. ročník běhu lázeňským parkem, který se koná dne 26. září od 9.00 hod. Přihlášky v den závodu od 8.00 hodin v místě startu - lázeňské kurty. Závod je veřejný, startovat mohou všichni přihlášení. Informace: Petr Šosvol 482 323 133, Hana Svobodová 482 325 057. Zdravotní službu zajišťuje Horská služba.

 
Po stopách libverdských legend
22.09.2009

Po stopách libverdských legend

… pojďte se projít, podívat a přitom se dotknout pěti krásných míst a pěti legend. O čem je řeč? O pěti atraktivních vyhlídkových místech osazených dřevěným stojanem s informační tabulí.Na každé z nich najdete jednu z místních legend společně s místopisem vztahujícím se k vyhlídce,dále panoramatické foto, orientační mapu obce a pohledovou mapu Frýdlantska s částí Jizerských hor. Mysleli jsme přitom i na naše nejmenší - ; na děti - ; i ony zvládnou místní vyhlídkový okruh.
V srpnu 2009 byly na jednotlivé vyhlídky umístěny krásné dřevěné sochy představující pohádkové bytostí související s místními pověstmi. Právě ony vás zavedou do doby minulé, kdy je jen krůček mezi historií jako takovou a legendou,
kterou si lidé vyprávěním předávali z generace na generaci.
Tato akce se koná v sobotu 3. října 2009. Start průběžně od 8:00 do 9:30 hodin z parku za Obecním úřadem v Lázních Libverda. Více informací v letáčku nebo na tel. 482 322 457 nebo na e-mailu: infocentrum@laznelibverda.cz

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 176 177 178 179 180 181 182 [...] 200 [...] 212 starší

Vyhledávání

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
48% (314)
 
50% (326)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load